magazin
Október 29-én útjára indul az első Budapest International Film Festival, vagyis a BIFF. Az Esti Kornél gitárosának, Horváth Kristófnak a vérében van…
továbbhír
Jim Jarmusch A holtak nem halnak meg című filmjével nyílik meg a 26. Titanic Filmfesztivál, amelyet idén két helyszínen, az Uránia Nemzeti…
továbbhír
A tavalyi velencei filmfesztivál után végre megérkezik hazánkba Szőcs Petra első nagyjátékfilmje, a Déva. Az árvaházban élő albínó kislány története…
továbbhír
2018. április 4-13. között ismét izgalmas és színes programot kínál az ország egyik legnagyobb filmes eseménye, az immár 25. Titanic Nemzetközi…
továbbhír
Nyilvános a 23. Titanic Filmfesztivál versenyprogramja: a válogatásba kilenc külföldi filmet hívtak meg. A különböző európai alkotások mellett…
továbbhír
2014-ben immár 21. alkalommal rendezik meg Titanic Nemzetközi Filmfesztivált, április 4. és 12. között. A versenyfilmek és a különböző tematikus…
továbbhír
Április 4-12. között az Urániában, az Örökmozgóban, a Toldiban, a Puskinban és az A38 hajón várja a közönséget a 21. Titanic Nemzetközi…
továbbhír
Szimler Bálint rendező és Rév Marcell operatőr Kodály Method című audiovizuális-webes projektjéből kapott ízelítőt pénteken a Titanic Filmfesztivál…
továbbhír
A kortárs európai film legizgalmasabb régiója kétségkívül Skandinávia. A Titanic Nemzetközi Filmfesztivál programjában mindig is kiemelt helyen…
továbbhír
A 19. Titanic Nemzetközi Filmfesztivált 2012. április 13-tól 21-ig tartják az Urániában, a Toldiban, a Kinoban, az Örökmozgóban és az A38-on.
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié